• فارسی
  • English

چگونه گشایش دلخواه خود را پیدا کنیم ؟

در این پست قصد دارم به چند سوال مهم شطرنج آموزان در خصوص مسائل مربوط به گشابش پاسخ دهیم

1 : با چه نوع گشایشی نتیجه بهتری می توان گرفت ؟
2 : آیا از دام های شروع بازی استفاده کنیم ؟
3 : آیا بازی های باز مناسب هست یا بسته ؟
4 : بهترین گشایش کدام است ؟
و غیره

شطرنج آموزان عزیز توجه کنند که گشایش تخصصی داشتن فقط برای بازیکنان بالای 2000 مناسب هست ادامه آموزش …..[private_content] و ریتینگ های پایین تر بهتر است فقط اصول اولیه و چند حرکت اولیه را تئوری بازی کنند و بیشتر وقت خود را صرف آموزش تاکتیک و استراتژی کنند و پس از پیشرفت به بالای  2000 باید ابتدا به خود شناسی کامل ( از نظر روحی ،اخلاقی و …)  برسن حتی توصیه میشود تست خودشناسی ،  روانشناسی و … انجام دهند  و یا با یک مشاور مربوطه در مورد شناخت روحیات خود مشورت کنند و سپس با استفاده از روحیه خود گشایش و سبک مربوطه را انتخاب کنند .

دوستان باید توجه داشته باشند که هیچ گشایشی بهترین نیست ( نسبی هست ) گشایشی بهترین است که با روحیات ما سازگار و در آن راحت باشیم . طبق نظر خیلی از اساتید بهتر است تا سطح استاد بزرگی یکی از بزرگان شطرنج دنیا که بازی شما بهش نزدیک هست را انتخاب و همه گشایشهای آن را بازی کنیم ( تقلید کنیم)

از کجا متوجه شویم که بازی ما به سبک کدام قهرمان نزدیک هست ؟

برای جواب دادن به این سوال دو راه را پیشنهاد می کنیم ، 1 :رفتن پیش مربی متخصص و کمک گرفتن توسط ایشان   2 : اگر به استاد دسترسی ندارین  از سایت های کمکی که با گرفتن چند تست قهرمانی که بازیتون بهش نزدیک هست را معرفی میکند و میتوانید با بررسی بازی های استاد مربوطه در پایگاه های شطرنج ( MEGA DATEBASE )  سبک محبوب خود را پیدا کنیم .

نمونه سایت تعیین قهرمان جهان با سبک نزدیک شما : www.chesspersonality.com
[/private_content]

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات ما


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

درباره ما


تیم کارشناسی و نصب ما با به کار گیری از بهترین و به روز ترین متد های دنیا سعی در ایمن کردن محل کار ، کارخانه ، مغازه و ….. را دارد.ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته ستفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

آموزش های برتر


پروژه شش
پروژه پنج
پروژه چهار
پروژه سه
پروژه دو
پروژه یک

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وب سایت Nf6.ir می باشد