آموزش پیاده عقب مانده در شطرنج

در مبحث آموزش شطرنج یکی از مهمترین مباحث مربوط به آخر بازی در شطرنج میباشد بطوری که در زمان حال بیشتر اساتید بزگ شطرنج بر این باور هستند که برای آموزش یک شطرنج باز میبایست ابتدا مرحله آخر بازی را بطور کامل آموزش داد و سپس مراحل دیگر را  ، خب شما چطور می توانید بعنوان یک شطرنج باز آخر بازی را به خوبی یاد بگیرید ؟
.همانطور که میدانید آخر بازی بیشتر روی موقعیت پیاده ها و سوار ها در صفحه شطرنج بستگی دارد و هر شطرنج بازی بتواند قدرت کافی برای نحوه انتقال قدرت را به پیاده ها و سوار های خود داشته باشد قطعا میتواند بازی را به نفع خود تمام کند  اما مسئله مهم در آخر بازی پیاده ها میباشد .
.
پیاده ها نقش مهمی در شکل گیری آخر بازی ها دارند بنابراین شما میبایست به بهترین شکل صورت قوانین پیاده ها را فرا بگیرید ، برای این منظور ما در پی اموزش های قبلی مربوط به پیاده ها امروز آموزشی دیگر از پیاده ها  را برایتان قرار داده ایم  این آموزش مربوط به پیاده های عقب افتاده در شطرنج میباشد   در این اموزش شما با  تعریف پیاده عقب افتاده در شطرنج آشنا خواهید شد .
.
خب میریم سراغ آموزش  امرو آموزش پیاده عقب مانده را از مکتب خانه شطرنج برای شما عزیزان تدارک دیده ایم همانطور که می دانید پیاده عقب مانده پیاده ای است که پیاده های خودی ستونهای مجاور آن جلوتر از پیاده مزبور بوده و نمی تواند براحتی پیشروی کند زیرا تحت محاصره مهره های حریف بوده یا خانه جلویش زیر ضرب وکنترل باشد .

برای ادامه آموزش فایل زیر را که به رایگان در اختیار شما قرار گرفته دانلود کرده و مطالعه کنید.

اصغر هستم مدیر سایت NF6.ir مربی وبازیکن و علاقمند به شطرنج میباشم ، کلیه مطالب و آموزش های موجود در سایت اختصاصی بوده و به هیچ وجه از سایت های دیگر کپی نشده و به کمک آموزش های اساتید بزرگ به قلم تحریر در آمده است ، هرگونه سوال و پاسخ از طریق بخش نظرات در زیر هر پست امکان پذیر میباشد .

عضویت

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴۴

مطالب دانلودی مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.