×
خانه » آموزش های شطرنج » دانلود رایگان پرفروش ترین کتاب شطرنج
10 مرد 1398

دانلود رایگان پرفروش ترین کتاب شطرنج

آیا استعداد ذاتی در کاری که انجام می‌دهیم، نقش کلیدی دارد؟، چه حقیقتی افراد موفق جامعه را از دیگران متمایز می‌سازد؟با سلام و عرض ادب خدمت کاربران مکتب خانه شطرنج و علاقمندان به شطرنج ، با توجه به پیشرفت روز افزون شطرنج در میان جوامع و خانواده ها در این میان شاهد حضور و فعالیت وبلاگ هایی هستیم که با نام وب سیا سعی در پر کردن جیب خود دارند بدین صورت که کالاهای رایگان خارجی را که حتی زحمت ترجمه یا تغییر تگ های ان را نیز نمی کشند با هزینه هایی در اختیار کاربران خود قرار میدهند برای همین بر این شدیم تا به رایگان در حد توان خود این مقالات را بصورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم

امروز در این پست شما با پر فروش ترین کتاب  شطرنج که در کشور های دیگر فروش چشم گیری بر اساس آمار آمازون داشته آشنا شده و بصورت رایگان دانلود خواهید کرد  این کتاب بسیار در پیشرفت شطرنج شما و مخصوصا دانش مربیان عزیز کاربرد دارد بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم این کتاب را حتما دانلود و مطالعه کنید

اگر خاطرتان باشد در پست های قبلی در خصوص هوش و اهمیت آن در موفقیت روز مره و ارتباط مستقیم آن با پیشرفت در شطرنج سخن گفتیم اکنون آقای جف کالوین، در کتاب خود همین موضوع را از زاویه دیگر و با تمرکز بر «استعداد ذاتی» به جای «هوش» مورد کنکاش خود قرار داده که بسیار جالب و تامل‌ برانگیز است. به نظر وی «استعداد ذاتی» فقط در سرعت پیشرفت افراد موثر است و بدون آن نیز همه‌ی افراد می‌توانند در کار خویش و در کنار تلاش و کوشش بی وقفه‌ی خود به موفقیت بی‌نهایت دست یابند و فقط تلاش و شیوه‌ی حرکت و تمرین صحیح را باید مد نظر خویش قرار دهند.

در حقیقت به نظر آقای جف کالوین «استعداد ذاتی» افراد بیشتر ابزاری مفید و کارآمد برای کمک به مربیان است! و ایشان با زحمت بسیار کمتری می‌توانند موفقیت را در شاگردان خویش شکوفا نمایند!!

به دو نکته ذیل توجه کنید :

1) به نظر آقای کالوین «کلید موفقیت در «شیوه‌ی تمرین کردن، شیوه‌ی تحلیل نتایج پیشرفت خود بعد از هر مرحله‌ی تمرین و آشکار نمودن خطاهای احتمالی خود در جریان تمرینات و اصلاح آنان است» که منجر به موفقیت پایدار خواهد شد .

2) به این شیوه عملکرد ، بزرگان شطرنجی هم اشاره کرده‌اند ، آنالیز و تحلیل بازیهای شخصی و پیدا کردن خطاهای موجود در آنان و تصحیح آن ، یکی از نمونه‌های آشکار استفاده از این شیوه در پیشرفت شطرنجی است .

اما اسبیلاند در کتاب «آخربازی حادّ» خود پا را فراتر از این گذاشته و استفاده از این شیوه‌ی عملکرد را در جریان «تمرینات» و مونیتور کردن نتایج تمرین و تنظیم نوع و درجه‌ی سختی تمرینات با توجه به نتایج حاصل از تمرین را بسط داده و روشی بسیار کارآمد برای اجرای تمرینات شطرنجی ارایه کرده که بسیار جالب و قابل توجه است. او نام روش خود را Deliberate-Practice یا همان «تمرینات هدفمند» قرار داده است.

بدین ترتیب به نظر جف کالوین، «هر کسی» می‌تواند در «هر زمینه‌ی کاری» آدم موفقی باشد، این موضوع مستقیماً به شیوه ی تمرینات وی ، کوشا و مصمم بودن وی در رسیدن به هدف عالی خویش، یا به قولی «ثابت قدم» بودن وی بستگی مستقیم دارد .

پس :

به هیچ عنوان در زمینه پیشرفتهای شطرنجی خویش ناامید و مأیوس نباشید، و اگر احساس می‌کنید به رغم کوششی که انجام می‌دهید پیشرفت قابل توجه‌ای نمی‌کنید، مطمئن باشید که ایرادی در «شیوه‌ی تمرین کردن» شما وجود دارد و باید در اسرع وقت آن را اصلاح نمائید!

مقاله : محمد خیرخواه

 

اصغر اصغر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *