×
خانه » آخر بازی » آموزش اختصاصی مات با اسب و فیل
10 مرد 1397

آموزش اختصاصی مات با اسب و فیل

مات با اسب و فیل  آموزش امروز ما از مکتب خانه شطرنج برای شما علاقمندان به شطرنج و کاربران عزیزمان میباشد ، آیا تابحال شده به آخر بازی اسب با فیل نزدیک شده و استرس اینکه چگونه مات کنید تمام وجودتان را بگیرد و ندانید که چکار کنید و در آخر  بازی برده را مساوی کنید  یا اصلا مات بشوید ؟
[private_content]

.
.

چرا آموزش مکتب خانه شطرنج ؟

برای مات با اسب و فیل آموزش های فراوانی موجود است که از بین روش ها و حالات مختلفی که برای بکار بردن مات وجود دارد اما میبایست  روشی را یاد گرفت که دارای نظم و اصول خاصی باشد روشی که دیتابیس های آخر بازی بدون محاسبه انجین نشان می دهند ما در اینجا با جدیدترین متد آموزشی در خدمتتان هستیم
.
.

برای مات با اسب و فیل چه نکاتی را میبایست رعایت کنید ؟

در مات با اسب و فیل چیزی که اهمیت دارد و میبایست بدان توجه کنید این است که باید زیر 50 حرکت حریف را مات کنید و گرنه حریفتان می تواند ادعای تساوی کند همین محدودیت حرکات ، یادگیری صحیح مات را ضروری می سازد.
.
.

چطور میتوانیم با اسب و فیل مات کنیم ؟

برای مات کردن باید ابتدا مهره هایتان را متمرکز کنید و اجازه دهید تا با هماهنگی یکدیگر عمل نمایند. معمولا فیل و اسب دو خانه اطراف شاه حریف را گرفته و شاه ما در مقابل شاه حریف قرار می گیرد. و یا فیل با قرار گرفتن در جلو شاه دو خانه اطراف شاه حریف را می گیرد. اینکه به چه روشی شاه حریف را به کنار صفحه ببرید به وضعیتی که پیش رو دارید بستگی دارد هر روشی که راحت تر عملی شود آن را اجرا کنید. عملا مات در دو گوشه ای که همرنگ خانه های فیل باشد ایجاد می شود. برای این کار نخست باید شاه حریف را به کناره صفحه و بعد به گوشه صفحه راند و سرانجام اگر آن گوشه صفحه همرنگ خانه های فیل نباشد، شاه را به گوشه دیگر کشاند.
.
.

هر آنچه آموزش خواهید دید ؟

برای آموزش ابتدا دیاگرام نهایی مات را چیده و نحوه مات کردن پایانی را نشان می دهیم بعد به عقب برگشته و مراحل را مشکل تر می کنیم. یعنی باید همچون فیلمی صحنه را از آخر به اول برگرداند.در هر مرحله باید با انجام چندین مثال مختلف روش صحیح را یاد بگیرید.  یعنی اول حالت های متداولی که شاه و فیل و اسب در موقع مات شدن شاه حریف قرار می گیرند را نشان داده (تقریبا تمام حالات متداول مات) بعد در مرحله دوم شاه و اسب و فیل را در گوشه صفحه چیده و یک مات در چند حرکت ساده را نشان داده ، بعد در مرحله سوم مهره ها را در کناره صفحه قرار داده و نحوه بردن به گوشه را توضیح داده(حالات تیپیک) و در مرحله چهارم بطور کامل چگونگی بردن شاه حریف به کنار و گوشه صفحه را توضیح می دهیم.


مات اسب و فیل
[/private_content]

اصغر اصغر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *